عاشـــورا(تقدیم به حضرت زهـــــــرا(س))
آشنایی با حاضران وجوانان وکودکان وشهدای نهضت عاشورا
پنجشنبه ٢٠ اسفند ۱۳٩٤ :: ۱:۳٢ ‎ق.ظ ::  نويسنده : shima tahsiri

«تو را به خدا سوگند، با رسیدن این نامه، از این راه برگرد. چه این که می‏ ترسم خود و خاندانت در این سفر به شهادت رسید، اگر امروز تو کشته شوی، زمین را ظلم  فراگیرد، چرا که نشان هدایت تنها تویی و امید مردم باایمان تنها به توست. پس در رفتن شتاب مکن تا خود در پی نوشته‏ ام شرفیاب گردم، و السلام».
آنگاه عبدالله نزد امیر مکه عمرو بن سعید رفت و امان نامه‏ ای را برای اطمینان خاطر امام علیه ‏السلام تهیه کرد. عبدالله بن جعفر و یحیی برادر عمرو از مکه بیرون آمدند و خدمت حضرت رسیدند و در بازگشتن آن بزرگوار اصرار کردند. ولی حضرت در جواب آن دو فرمود: رسول خدا علیه‏ السلام را در خواب دیده ‏ام، و مرا به کاری امر فرموده است که باید از پی آن بروم و از هر چه پیش آید باک ندارم.
عرض کردند، خواب خود را بفرما، فرمود تا اکنون نگفته‏ ام و تا زنده‏ ام نخواهم گفت.
عبدالله چون تصمیم آن حضرت را قطعی دید، دو فرزندش عون و محمد را گفت، تا با آن حضرت بروند، و جان نثار او باشند.
به نقل سماوی، عبدالله بن جعفر بعد از واقعه کربلا می‏ گفت: شکر خدا را اگر چه از همراهی با امام حسین علیه‏ السلام و شهادت در راه او محروم ماندم، ولی دو فرزند عزیزم را همراه او فرستادم تا با سربلندی به شهادت رسیدند.
مطلب قابل توجهی را خوارزمی نقل می‏ کند که دو نوجوان به نام های محمد و ابراهیم از فرزندان حضرت جعفر طیار علیه ‏السلام از اردوگاه ابن‏ زیاد فرار می‏ کنند و همان سرنوشتی که برای طفلان مسلم معروف است نقل می‏ کند و احتمالا همان دو طفل مسلم هستند. چون یکی دیگر از همسران مسلم، دختر جعفر طیار علیه ‏السلام بوده است. و در آخر می‏ نویسد:
«فهذا و امثاله من الایات التی ظهرت بقتل الحسین علیه‏ السلام و یجوز مثل هذا و قد اخبر به الرسول صلی الله علیه و آله و سلم. کراماتی که در هنگام به شهادت رسیدن محمد و ابراهیم دیده شد و کیفیت و تقاص قاتل از نشانه‏ های حقانیت امام حسین علیه‏ السلام بوده و از چنین امامی چنین کراماتی جایز بوده و از داستان این دو نوجوان حضرت رسول هم خبر داده است.


موضوع مطلب :


درباره وبلاگ
shima tahsiri
کنیز بانو زینب(س)
موضوعات
 
نويسندگان
صفحات وبلاگ
RSS Feed

یا زهــــرا


Top Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه

Seo Analytics
پیج رنک گوگل